Aktualności

Międzyzdrojska Karta Mieszkańca – aktualności

Od 01 maja br. do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach zgłaszają się mieszkańcy z wnioskiem o przyznanie tzw. Bonu Seniora, czyli świadczenia pieniężnego w wysokości 150 zł. Przypomnijmy, iż warunkiem przyznania tego świadczenia jest posiadanie Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca oraz wiek powyżej 65 lat. Przy składaniu wniosku mieszkańcy informowani są o terminach wypłaty środków, w kasie Urzędu lub na wskazane konto wnioskodawcy. Pierwsze wypłaty w kasie urzędu już 15 czerwca br.

Jak informuje Burmistrz Mateusz Bobek: – Widać dość spore zainteresowanie wśród mieszkańców uzyskaniem Bonu Seniora. W przeciągu 2 tygodni złożono 45 wniosków. Nie słabnie również zainteresowanie uzyskaniem Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca. Od 01 marca przyjęliśmy 505 wniosków o wydanie karty. Cały czas poszerzamy również ofertę zniżek, zawierając  nowe umowy z Partnerami. Aktualnie obowiązują na zawarte porozumienia z 24 partnerami, a następne czekają już do realizacji.

Kolejne umowy partnerskie zostały podpisane w Urzędzie Miejskim w dniu 13 maja br.  Nowi partnerzy MKM, którzy zaoferowali swoje usługi to:  Joanna Kuta, właścicielka Bistro Bar 777, Andrzej Cieślik właściciel Prima Beer&Restaurant, Sławomira Cieślik właścicielka firmy „Family and Sport”, Wojciech Dzwonkowski właściciel butiku „Viva la Moda” oraz Mateusz Bober, właścic iel wypożyczalni skuterów elektrycznych i hulajnóg.

Joanna Kuta od 17 lat z powodzeniem prowadzi Bistro Bar 777 zlokalizowany przy ul. I. Krasickiego 8. Lokal ma charakter samoobsługowy, co umożliwia klientom skomponowanie posiłku odpowiadającego ich indywidualnym preferencjom. Jak informuje:
Wszystkie dania przygotowywane są od podstaw na miejscu, wyłącznie z najlepszych, lokalnie dostępnych składników. Nasza Willa Bar słynie z wybornych, ręcznie robionych potraw mącznych: klusek, naleśników i pierogów, a także ze wspaniałych ciast. W menu znajduje się około 60 pozycji , które można komponować w dowolny sposób. W ramach podpisanego Porozumienia do 1 maja 2022 roku posiadacze karty mieszkańca mogą korzystać z usług z 10% rabatem.

Prima Beer &Restaurant to nowa restauracja z browarem na „gastronomicznej mapie” Międzyzdrojów. Lokal znajduje się w nowo wybudowanym aparthotelu Aquamarina Prima na promenadzie przy ul. Bohaterów Warszawy. Niewątpliwym jego atutem będzie produkowane na miejscu w kadziach browarniczych piwo. Już od lipca piwowarzone będzie w dwóch kadziach znajdujących się w lokalu, których moc wynosi 200 l dziennie, co daje 400 piw. Jak informuje właściciel Andrzej Cieślik: – W ofercie restauracji będzie 5 różnych  gatunków piwa pszenicznego typu Pils , w tym piwo bursztynowe. Zapraszam mieszkańców do mojej restauracji, a w ramach karty mieszkańca proponuję 20% rabat na zakup piwa. Oferta obowiązuje do odwołania.  Żona p. Andrzeja, Sławomira Cieślik prowadzi firmę „Family&Sport”, której działalność ukierunkowana jest na realizację aktywności zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z powodzeniem organizuje imprezy okolicznościowe i programy dla dzieci, a jej oferta ukierunkowana jest zarówno na klienta indywidualnego, jak i dla firm. Klient indywidualny może zlecić np. organizację urodzin dla dziecka, a firma organizację  imprezy z odpowiednim programem np. „Puchatkowy Dzień  Sportowy czy „Piana party”.W ramach podpisanego porozumienia dla posiadaczy Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca właścicielka proponuje 10% zniżki na organizację imprez okolicznościowych oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci, jak również 10% rabat na zajęcia Aqua Fitness i Step fitness dla dorosłych, które prowadzi  w budynku AquamrinaOnyx przy ul. Gryfa Pomorskiego 80b. Oferta ważna do odwołania. Umowę podpisał jako pełnomocnik mąż.

Na spotkaniu w urzędzie niestety nie było dwóch przedstawicieli branży usługowej, którzy wyrazili chęć współpracy jako partnerzy MKM i dostarczyli podpisane porozumienia. Mateusz Bober, prowadzi  firmę „Na turystycznym szlaku – wypożyczalnie skuterów i hulajnóg elektrycznych” w pasażu przy molo. Każdy posiadacz karty otrzyma 20% rabat. Oferta ważna do odwołania.

Wojciech Dzwonkowski jest właścicielem ekskluzywnego butiku „Viva la moda”, który znajduje się przy ul. I. Krasiciekiego 10c. W
ramach podpisanego porozumienia oferuje 15% zniżki na zakupiony w butiku towar. Oferta ważna do odwołania.  

Szczegółowych informacji o projekcie udziela również  Referat Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu
Miejskiego w Międzyzdrojach,  tel. 798 129 494 lub 609 519 590 .
 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje