Aktualności

Międzyzdrojska Karta Mieszkańca – ważne informacje

1. WNIOSEK O WYDANIE KARTY

Już od 01 marca br. można składać wnioski o wydanie Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca.Wniosek o wydanie karty można pobrać elektronicznie z nowo uruchomionej strony dedykowanej karcie. Wystarczy tylko wejść na stronę www.karta.miedzyzdroje.pl w zakładkę Dla Mieszkańca lub Pliki do pobrania. Inna możliwość to wniosek w wersji papierowej, który dostępny będzie w Urzędzie Miejskim lub w innych obiektach użyteczności publicznej np. w bibliotece. Wniosek należy czytelnie wypełnić a następnie, celem jego złożenia umówić się w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach. Przyjmowaniem wnioskóworaz wydaniem Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca zajmuje się Ewidencja Ludności, pok. nr. 6, tel. 91 32 75 633. Przy składaniu wniosku proszę nie zapomnieć o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości oraz oryginału pierwszej strony PIT za ostatni rok podatkowy, poświadczony przez Urząd Skarbowy w Kamieniu Pomorskim, lub zaświadczenia z OPS Międzyzdroje o korzystaniu ze świadczeń. Po dokonaniu formalności karta zostanie imiennie wydrukowana i wydana bezpłatnie w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku. Kartę można odebrać osobiście lub na Państwa życzenie, zostanie wysłana listownie. Należy dodać, że Międzyzdrojska Karta Mieszkańca wydawana jest imiennie dla wnioskodawcy oraz członków jego rodziny.

2. DOSTĘPNE ŚWIADCZENIA

  • Bon Seniora – posiadacze Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca, którzy ukończyli 65 lat, mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne w wysokości 150 zł. Świadczenie dostępne jest od 01 maja br., na podstawie złożonego wniosku. Szczegóły wkrótce.
  • Międzyzdrojskie becikowe – posiadacze Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca, którzy zostali rodzicami od 01 stycznia br. mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł. Świadczenie dostępne jest od 01 lipca br., na podstawie złożonego wniosku. Szczegóły wkrótce.
  • Niższa opłata żłobkowa – posiadacz Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca jest zwolniony w 80% z ponoszenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku. Osoby nie posiadające karty, a zamieszkałe na terenie Gminy Międzyzdroje ponoszą opłatę w wysokości 40 % ogólnie ustalonej kwoty. Ustalona opłata za pobyt dziecka w żłobku wynosi 1 000 zł miesięcznie. Częściowe zwolnienie z opłaty udzielane jest na wniosek rodzica lub prawnego opiekuna dziecka. Świadczenie dostępne jest od 01 lipca 2021r.
  • Aktualnie podpisywane są Porozumienia o Współpracy z Podmiotami prowadzącymi działalność usługową na terenie Gminy Międzyzdroje, którzy wyrazili zainteresowanie przystąpieniem do projektu. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się już 15-tu Partnerów, którzy zaoferują swoje usługi posiadaczom karty znacznie taniej. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje