O karcie

O karcie

Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów

Chcemy zaprosić mieszkańców do odwiedzenia miejsc, które budują naszą miejską tożsamość. Każdy z nas może być ambasadorem Międzyzdrojów. Wspólnie tworzymy przyjazne miasto z otwartą przestrzenią publiczną. Miasto bez barier, z dużą liczbą miejsc do rekreacji, wypoczynku i spotkań. Miasto z dostępem do kultury i sportu dla wszystkich.

Międzyzdrojska Karta Mieszkańca to program skierowany do mieszkańców Gminy Międzyzdroje. Projekt ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców, umocnienie poczucia tożsamości lokalnej oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców poprzez możliwość ich reklamowania w zamian za oferowane na rzecz mieszkańców rabaty.

Karta powstaje z myślą o międzyzdrojanach, którzy dzięki niej zyskają dostęp do szerokiego pakietu usług – niektórych dostępnych bezpłatnie, a innych z rabatami. Użytkownik karty będzie miał możliwość bezpłatnego odwiedzenia obiektów kultury, sportu i rekreacji, poznania różnych atrakcji Międzyzdrojów.

Kto może ubiegać się o Międzyzdrojską Kartę Mieszkańca

Kartę uzyskać może każda osoba zamieszkująca na terenie Gminy Międzyzdroje, która spełnia choćby 1 warunek z poniższej listy:

rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych ze wskazaniem jako miejsca zamieszkania obszar Gminy Międzyzdroje.

pobiera świadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej np. zasiłek opiekuńczy

Jak uzyskać kartę?

By uzyskać kartę należy wypełnić wniosek o wydanie karty mieszkańca. Wniosek można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach
lub pobrać w wersji elektronicznej z zakładki Dla Mieszkańca.

Wypełniony czytelnie wniosek należy złożyć zwrotnie w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach ul. Książąt Pomorskich 5,
w pokoju nr 6 (Ewidencja ludności), w wyznaczone dni tygodnia.

Do wniosku należy okazać dokument potwierdzający spełnienie kryterium np. oryginał pierwszej strony PIT za ostatni rok podatkowy, poświadczony przez Urząd Skarbowy w Kamieniu Pomorskim, lub zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach o korzystaniu ze świadczeń.

Karta zostanie wydana bezpłatnie, imiennie dla wnioskodawcy oraz członków jego rodziny i przesłana w terminie do 30 dni
od dnia złożenia wniosku listownie. Istnieje również możliwość indywidualnego jej odbioru, po uprzednim umówieniu terminu
w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach pod numerem tel. 91 327 56 33.

Masz pytania? Zadzwoń do Referatu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego
w Międzyzdrojach tel. 798 129 494 lub 609 519 590
lub wyślij wiadomość na: adres e-mail:
um_jadwigabober@miedzyzdroje.pl lub anetta_czyzak@miedzyzdroje.pl.

Regulamin
ZARZĄDZENIE BURMISTRZA MIĘDZYZDROJÓW NR 15/POK/2021
ZARZĄDZENIE BURMISTRZA MIĘDZYZDROJÓW NR 16/POK/2021
UCHWAŁA NR X/103/19 RADY MIEJSKIEJ W MIĘDZYZDROJACH